2019-02-23 19:32:00

Orlen Wisła Płock przegrała czterema bramkami. Najlepsza szesnastka Europy oddaliła się

Bardzo trudna sytuacja Orlen Wisły! Płocczanie przegrali w pierwszym meczu barażowym o wejście do TOP16 Ligi Mistrzów z Bjerringro-Silkeborg 22:26. Po pierwszej połowie był remis 14:14. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Danii.

Lepiej początku tego spotkaniu nie można było sobie wyobrazić! Płocczanie zaczęli mecz od trzech bramek z rzędu. Dobrze w bramce spisywał się Adam Morawski, który na początku spotkania obronił karnego, a goście premierowe trafienie zanotowali dopiero po pięciu minutach gry. Niestety, ale Duńczycy szybko zareagowali na kiepski początek w ich wykonaniu i po czterech bramkarz z rzędu w 10. minucie prowadzili 4:3.

Później płocczanie mieli spore problemy ze skutecznością, a Bjerringbro-Silkeborg stopniowo i spokojnie powiększało przewagę, które w 23. minucie wynosiła już trzy bramki (12:9). Orlen Wisła się w końcu obudziła. Dobrą zmianę w bramce dał Adam Borbely, płocczanie doprowadzili do remisu po 13. Obie drużyny przed przerwą rzuciły jeszcze po jednej bramce.

Po wznowieniu gry Orlen Wisła znów grała przyzwoicie i na efekty nie trzeba było długo czekać, bo płocczanie prowadzili. Jednak i tym razem goście odrobili straty. Na domiar złego przewaga Duńczyków zaczęła rosnąć i kwadrans przed końcem wynosiła już cztery bramki. To stawiało zespół Xaviera Sabate w ciężkiej sytuacji.

Hiszpan poprosił o czas, ale to nie odmieniło losów spotkania. Płocczanom gra się nie układała się. Idealnym tego podsumowaniem jest karny, w którym Marko Tarabochia nie trafił nawet w bramkę. Wicemistrzowie Polski w końcówce przegrywali już sześcioma trafieniami, ale dwa gole Przemysława Krajewskiego w ostatniej minucie meczy nieco zmniejszyła skalę porażki.

Rewanż zostanie rozegrany w Danii 3 marca o godzinie 15.10.

Orlen Wisła Płock - Bjerringbro-Silkeborg 22:26 (14:14)

Orlen Wisła Płock: Borbely, Morawski - Daszek 1, de Toledo 3, Góralski, Krajewski 4, Mihić 1, Mlakar 2, Moya, Obradović, Piechowski, Racotea 4, Sulić 2, Tarabochia 2, Zdrahala, Gębala 2.

Bjerringbro-Silkeborg: Rezar, Larsen - Pedersen, Hansen 3, Hundstrup, Nikolaj Nielsen 7, Mads Nielsen 3, Lassen 1, Skube 9, Plougstrup, Thomsen, Knudsen 2, Noddesbo 1, Thiemer