2019-02-23 17:17:00

Wrócił Luka Cindrić, a PGE VIVE wysoko ograło Piotrkowianina

Wysokie zwycięstwo PGE VIVE. Kielczanie pokonali we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 39:23. Po pierwszej połowie kielczanie wygrywali 21:11.

Pierwszy raz w tym roku w składzie PGE VIVE znalazł się Luka Cindrić. Chorwat udanie wszedł w to spotkanie i w ciągu pierwszych dziesięciu minut zanotował cztery asysty, a gdy kielczanie odskoczyli na 8:4 o czas poprosił trener Dmytro Zinchuk. Mistrzowie Polski spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Dobrze w bramce spisywał Filip Ivić, ale również golkiperzy Piotrkowianina dawali się we znaki kieleckiemu atakowi.

W PGE VIVE bardzo dobrze grał Blaż Janc, który jeszcze przed przerwą rzucił sześć bramek. Udanie w pojedynek wszedł Sebastian Iskra, który w dziesięć minut trzy razy trafił do bramki Ivicia, ale później przed przerwą już nie błysnął skutecznością.

Kielczanie w ciągu 120 sekund po wznowieniu gry mieli dwie kontry, ale rzuty Mateusza Jachlewskiego i Angela Fernandeza Pereza obronił Kacper Pyrka. Goście dość długo nie pozwalali zespołowi z Kielc na powiększanie przewagi. Znów dobrze spisywał się Iskra, skuteczny był też Bartosz Nastaj.

Dopiero po około 50. minucie znów zaczęła rosnąć przewaga PGE VIVE. Kielczanie poprawili grę w obronie, kilka udanych interwencji zanotował Cupara. Co ciekawe na skrzydle grał nominalny obrotowy - Julen Aguinagalde. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali szesnastoma bramkami.

PGE VIVE KielcePiotrkowianin Piotrków Trybunalski 39:23 (21:11)

PGE VIVE: Ivić, Cupara - Bis 3, Aguinagalde 2, Jachlewski 2, Janc 8, Lijewski 1, Jurkiewicz 3, Kulesz 4, Moryto 5, Mamić 2, Cindrić, Fernandez Perez 5, Karalok 4

Piotrkowianin: Schodowski, Pyrka - Mróz 1, Jakubowski 1, Urbański, Woynowski 2, Iskra 7, Szopa, Kaźmierczak 1, Nastaj 4, Surosz 2, Andreou 1, Pożarek 1, Mastalerz 1, Tórz 1, Pacześny 1