2019-02-20 20:30:00

Kolejna nieudana pogoń PGE VIVE. Kielczanie przegrali z "Lwami"!

Szóstej porażki w tym sezonie doznali zawodnicy PGE VIVE. Kielczanie przegrali na wyjeździe z Rhein-Neckar Loewen 29:30. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 18:14.

To był bardzo ważny mecz dla PGE VIVE. Zwycięstwo dawało przynajmniej czwarte miejsce w grupie, ale i przedłużenie szans na wywalczenie przynajmniej trzeciej lokaty w grupie. To było o tyle ważne, że pozwalało uniknąć w ewentualnym ćwierćfinale FC Barcelony lub PSG.

Od samego początku we znaki dawał się mistrzom Polski Andy Schmid, który rzucił trzy z pierwszych czterech bramek dla Niemców. Kielczanie szybko zdobyli cztery bramki i później w ich grze w ataku coś się zacięło. Całe szczęście na posterunku był Filip Ivić (oraz Vladimir Cupara, który wszedł na jedną akcję). W 14. minucie minucie złą passę przełamał Uładzislau Kulesz, a PGE VIVE przegrywało jednym trafieniem.

Jednak już w 17. minucie "Lwy" prowadziły już trzema bramkami (8:5). Mistrzowie Polski mieli spore problemy w ataku, ale w końcu okazało się, że receptą na to jest gra z kołem. PGE VIVE nie było jednak w stanie zmniejszyć strat przed przerwą. Jeszcze w ostatnich sekundach tej części gry kontuzji doznał Jannik Kohlbaher, który z grymasem bólu opuścił parkiet. Niemiec jednak wrócił później jeszcze do gry.

Po przerwie spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane, ale gospodarze prowadzili i PGE VIVE cały czas musiało gonić. Kielczanie mieli ciągle 2-3 bramki straty, ale nie byli w stanie bliżej zbliżyć się bliżej do Rhein-Neckar Loewen.

Kielczanie w samej końcówce zmniejszyli straty do jednej bramki, a chwilę później rzucał Blaż Janc. Słoweniec trafił do bramki, ale już po czasie. Ostatecznie PGE VIVE przegrało 29:30. Taki wynik oznacza, że jeżeli mistrzowie Polski skończą rozgrywki z taką samą ilością punktów, co "Lwy" to będą nad nimi w tabeli, ponieważ mają lepszy bilans meczów bezpośrednich (u siebie wygrali trzema trafieniami).

Rhein-Neckar LöwenPGE VIVE Kielce 30:29 (18:14)

Rhein-Neckar: Appelgren, Palicka - Schmid 7, Lipovina 2, Sigurdsson 2, Radivojević, Tollbring 1, Abutović, Mensah 6, Groetzki 1, Taleski, Guardiola, Petersson 3, Kohlbacher 7.

PGE VIVE: Cupara, Ivić - Jurecki 4, Bis, Aguinagalde 6, Jachlewski 2, Janc 3, Lijewski 2, Jurkiewicz 2, Kulesz 4, Moryto, Mamić, Fernandez Perez 2, Karalok 3.