2019-02-17 20:28:00

Liga Mistrzów: Motor postraszył Pick, problemy Nantes. Spokojna wygrana PSG

Blisko wygranej w Szegedzie byli zawodnicy Motoru Zaporożu. Zwycięstwa zanotowały zespoły z Francji, czyli PSG i HBC Nantes.

Spore problemy mieli w Skjern zawodnicy HBC. Spotkanie zaczęło się od prowadzenia Duńczyków 4:0. Ogólnie pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy. Po przerwie w końcu Francuzi doprowadzili do wyrównania, a później poszli za ciosem i cieszyli się z dwóch ważnych punktów. Trzy bramki zdobył Nicolas Tournat, który od 2020 roku będzie grał w PGE VIVE Kielce.

Równie ciekawie i blisko niespodzianki było w Szeged. Mistrzowie Węgier są już niemal pewni drugiego miejsca. Motor walczy o wejście do TOP 16. Mistrzowie Ukrainy od początku grali dobrze i zasłużenie prowadzili, w pewnym momencie już pięcioma bramkami. MOL-Pick nie chciał jednak pogodzić się z porażką i w 47. minucie doprowadził do remisu. Po zaciętym spotkaniu gospodarze wygrali jedną bramką. Trzy gole zdobył Paweł Paczkowski, a dwa razy po dwie minuty kary otrzymał Mateusz Kus.

Bez niespodzianki w Paryżu. PSG przez cały czas kontrolowało boiskowe wydarzeniu w meczu z RK PPD Zagrzeb. Chorwaci pod koniec meczu nieco zmniejszyli straty, ale o zwycięstwie nie mogło być mowy.