2019-02-17 19:25:00

Zagłębie pozostaje w walce o ósemkę! Lubinianie lepsi od Stali

Kolejne trzy punkty na swoim koncie zapisało Zagłębie. Lubinianie pokonali we własnej hali Stal Mielec 29:26, do przerwy prowadząc 15:11.

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Zagłębie chce się jeszcze włączyć do walki o wejście do pierwszej ósemki. A żeby to zrobić potrzebowało zwycięstwa. Z kolei Stal spisuje się w tym sezonie słabo. W Mielcu w przerwie zimowej zwolniono trenera i bramkarza - Krzysztofa Lipkę. Zastąpił go Tomasz Sondej. Zawodnicy z Mielca chcieli więc w końcu się przełamać i udowodnić, że potrafią dobrze grać.

Początek spotkania był w miarę wyrównany. Stal jednak nie była w stanie utrzymać tempa przez pełnych trzydzieści minut pierwszej połowy. Tuż przed przerwą "Miedziowi" za sprawą Marcela Sroczyka, Mikołaja Borowyczka i Stanisława Gębali odskoczyli na 15:11.

Również druga odsłona nie zaczęła się dobrze dla mielczan. W ciągu pierwszych dziesięciu minut zdobyli ledwie dwie bramki, a stracili ich pięć. O czas musiał poprosić trener Sondej. I w końcu zaczęło przynosić to korzyści.

W 50. minucie po serii trzech bramek z rzędu (jednej Piotra Rutkowskiego i trzech Piotra Krępy) Stal znów mogła marzyć o pozytywnym wyniku, gdyż miała dwa straty do rywala. Jednak na więcej nie było ich już stać i komplet punktów został w Lubinie.

W barwach Stali w tym spotkaniu zadebiutował Goran Andjelić. Czarngórzec zanotował trzy udane interwencje, co dało mu niespełna 20 procent udanych obron.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec 29:26 (15:11)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki - Sroczyk 6, Mrozowicz 5, Kużdeba 4, Dawydzik 4, Dudkowski 3, Borowczyk 2, Gębala 2, Chychykalo 1, Moryń 1, Pawalczyk 1, Pietruszko 1, Jaszka, Stankiewicz, Szymyślik

Stal: Wiśniewski, Anjelić, Witkowski - Krępa 7, Rutkowski 6, Sarajlić 5, Wilk 3, Mochocki 2, Janyst 1, Miedziński 1, Skuciński 1, Dutka, Grzegorek, Kowalczyk, Wypych,