REKLAMA

Liga Mistrzów: PGE VIVE na czwartym miejscu. Straszny ścisk w tabeli

Autor: Wojciech Staniec, 11-02-2019, 09:00

Zawodnicy PGE VIVE wygrali w 11. kolejce Ligi Mistrzów z IFK Kristianstad. Na trzy mecze przed końcem fazy grupowej sytuacja w grupie A jest arcyciekawa.

W tej chwili mistrzowie Polski mają na swoim koncie czternaście punktów, tyle samo co trzeci Telekom Veszprem (w tej chwili, gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów, to o miejscu w tabeli decyduje bilans bramek, a na koniec mecze bezpośrednie).

REKLAMA

Kielczanie mają oczko straty do drugiego Vardaru i dwa przewagi nad piątym Rhein-Neckar Loewen. W tej chwili już wiadomo, że PGE VIVE będzie walczyło o miejsca 2-5. Już nie ma nawet matematycznych szans, aby spadli na szóstą lokatę, a do pierwszej Barcelony tracą cztery punkty i mają gorszy bilans meczów bezpośrednich.

Jak więc widać w tabeli panuje ogromny ścisk. PGE VIVE ma w miarę korzystny terminarz. Kielczanie zagrają u siebie z Montpellier, na wyjeździe z Rhein-Neckar Loewen i przed własną publicznością z Telekomem Veszprem. Tak więc sześć punktów da im na pewno trzecie miejsce. Druga lokata jest możliwa, gdy Vardar straci w ostatnich trzech kolejkach punkt. Macedończycy zagrają z Telekomem (dom), IFK Kristianstad (wyjazd) i Montpellier (dom).

Jak więc widać do samego końca walka będzie zacięta!

Tabela grupy A po 11. kolejkach:

REKLAMA

Dodaj komentarz