2019-02-10 18:50:00

Liga Mistrzów: Paczkowski i Kus ograli mistrza Niemiec. Problemy Picku, triumf PPD Zagrzeb

Niedziela w Lidze Mistrzów to trzy mecze w grupie. To była ciekawa kolejka, a mecze przyniosły sporo emocji i niespodzianek.

Za taką na pewno można uznać to, że Motor Zaporoże pokonał przed własną publicznością SG Flensburg-Handewitt. Jednak pierwsza połowa nie zapowiadała takich emocji, a mistrzowie Niemiec wygrali ją różnicą dwóch bramek. Również po przerwie długo kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ale w końcu mistrzowie Ukrainy odrobili straty, doprowadzili do remisu, a także wyszli na prowadzenie - pierwszy raz przy stanie 26:25, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 28:26.

Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Paweł Paczkowski, a Mateusz Kus zapisał się w protokole karą dwóch minut.

Ogromne emocje były w Celje, gdzie gospodarze do samego końca walczyli z MOL-Pick Szeged. O wyniku zdecydowało trafienie Jorge Maquedy. Z jedną bramką to spotkanie skończył wypożyczony z PGE VIVE Kielce Branko Vujović.

W trzecim spotkaniu tej grupy RK PPD Zagrzeb pokonało Skjern Handball.