REKLAMA

Mecz na dole Superligi. Stawką głównie prestiż

Autor: Wojciech Staniec, 10-02-2019, 09:53

Pojedynek zajmujących miejsca na dole tabeli PGNiG Superligi zamknie 17. kolejkę. Arka Gdynia zmierzy się z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

Obecnie Arka jest najsłabszą ligową drużyną. Gdynianie do tej pory wygrali tylko raz. Jednak trzeba wspomnieć, że w wielu meczach, do pewnego momentu walczyli z rywalem jak równi z równym, a przegrywali dopiero w samej końcówce. Dwunaste miejsce i dziewięć punktów ma na swoim koncie z kolei Sandra SPA Pogoń Szczecin.

REKLAMA

Stawka tego meczu byłaby ogromna, gdyż po sezonie jedna z drużyn spadnie z ligi. Arka mogłaby więc rozpocząć walkę o pozostanie w rozgrywkach i piąć się do góry w tabeli. Pogoń walczyłaby o to, aby odskoczyć od dwóch ostatni drużyn.

Mogłaby, bo jak wiadomo po zakończeniu fazy zasadniczej wszystkie punkty zostaną wyzerowane. A ani Arka, ani Pogoń raczej nie mają szans na wejście, do pierwszej ósemki. Tak więc stawką tego spotkania będzie głównie prestiż.

Nie da się też ukryć, że obie ekipy zagrają o przewagę psychiczną przed decydującymi meczami, które odbędą się wiosną. Tak więc w niedzielnym spotkaniu walki na pewno nie zagranie.

Początek meczu Arka Gdynia - Sandra SPA Pogoń Szczecin o godzinie 13.

REKLAMA

Dodaj komentarz