2019-02-05 19:53:00

Próba przed Ligą Mistrzów zaliczona. PGE VIVE pokonało Zagłębie Lubin

PGE VIVE wciąż niepokonana w PGNiG Superlidze. Kielczanie po pierwszej połowie prowadzili 15:11, a ostatecznie wygrali z Zagłębiem 31:21.

Od początku w bramce PGE VIVE grał Filip Ivić. Chwilę przed spotkaniem ogłoszono, że po sezonie odejdzie do VfL Gummersbach. Chorwat spisywał się bardzo dobrze i w pierwszej połowie miał blisko 50 procent skuteczności. Po przerwie zastąpił go Vladimir Cupara.

W 15. minucie doszło do mocno nieprzyjemnej sytuacji. Karnego nie trafił Roman Chychykalo, który po rzucie skoczył do piłki, podobnie jak Mariusz Jurkiewicz. Zawodnik Zagłębia w ferworze walki uderzył w głowę gracza PGE VIVE i otrzymał za to karę dwóch minut.

Samo spotkanie nie przyniosło większych emocji. PGE VIVE od początku kontrolowało boiskowe wydarzenia. Jednak Zagłębie nie pozwalało odjechać faworyzowanemu zespołowi. Zespół trenera Bartłomieja Jaszki grał dobrze. Szczególnie warto pochwalić bramkarza - Jakuba Małeckiego, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Dopiero w ostatnich minutach przewaga PGE VIVE urosła Dla kielczan była to ostatnia próba przed Ligą Mistrzów. W sobotę o godzinie 19 zespół Tałanta Dujszebajewa zagra na wyjeździe z IFK Kristianstad.

PGE VIVE Kielce - Zagłębie Lubin 31:21 (15:11)

PGE VIVE: Ivić, Cupara - Jurecki 5, Bis, Dujshebaev 4, Aguinagalde 2, Jachlewski 2, Janc 4, Lijewski 1, Jurkiewicz, Kulesz, Moryto 5, Mamić, Fernadez Perez 2, Karalok 6 .

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Borowczyk 2, Stankiewicz, Kużdeba 3, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 2, Gębala 2, Szymyślik, Sroczyk, Pietruszko 2, Moryń 3, Dawydzik 1, Chychykalo 3.