2019-02-05 15:40:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 15. kolejki

Z nami 15. kolejka II ligi w grupie drugiej. Zacięty pojedynek mogliśmy oglądać w Iławie, w którym o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, Tytani Wejherowo zwyciężyli różnicą dwudziestu pięciu trafień. Co jeszcze wydarzyło się w tej serii rozrywek?

W tej serii rozgrywek w jednym ze spotkań o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Od początku mecz pomiędzy ITS-em a zespołem z Gniewu był zacięty. Po pierwszej połowie był remis 13:13, a po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała 26:26. W konkursie siódemek lepsi byli gospodarze, którzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Pogrom mogliśmy oglądać w Wejherowie. Tytani zagrali z zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli MKS –em MOSiR Kętrzyn i zwyciężyli różnicą aż dwudziestu pięciu trafień! Skład przyjezdnych na to spotkanie liczył zaledwie siedmiu zawodników… -  Zespół rywali przyjechał w bardzo okrojonym składzie i to było widać, nie mniej jednak podziwiam, bo zawodnicy gości grali bardzo ambitnie i nie zauważyłem jakiś większych przestoi w ataku i powrocie do obrony. Wykazali się sporą ambicją. Nasz zespół grał bardzo równo, chociaż też miał słabsze momenty. Widać było rozprężenie po dwudziestu minutach gdzie słabiej się skupiali. Początek drugiej połowy, już wyglądał lepiej i nie ma co ukrywać, że rywale tymi brakami kadrowymi ułatwili nam zadanie – komentował po spotkaniu trener zwycięskiej drużyny, Piotr Rembowicz.

Ciekawie było w Grudziądzu, gdzie gospodarze zmierzyli się z KPR-em Gryfino. Goście po pierwszej połowie wygrywali 15:11, a po zmianie stron ich gra w ataku całkowicie się posypała i w drugiej części spotkania zdołali zdobyć tylko cztery oczka... Ostatecznie MKS pokonał rywali 25:19. - Dawno nie widziałem czegoś takiego, to co miało miejsce w Grudziądzu w II połowie to było trudne do wytłumaczenia, sami zawodnicy nie wiedzieli co się na boisku dzieje i zapomnieli jak się gra w piłkę ręczną. Ale niestety wynik końcowy to też efekt braku ważnych pierwszo-składowych zawodników, na tym meczu, graliśmy praktycznie bez graczy z drugiej linii - mówił trener KPR-Uu Gryfino, Arkadiusz