2016-11-26 18:25:00

Wybrzeże lepsze od KPR-u. Legionowo przegrywa piąty mecz z rzędu!

Po dwóch porażkach Wybrzeże przyszedł czas na zwycięstwo. Gdańszczanie przed własną publicznością pokonali KPR Legionowo 26:20. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili 13:8.

Stawką tego spotkania były trzy punkty, ponieważ obie drużyny grają w grupie granatowej. Jednak ranga tego spotkania była jeszcze wyższa. Po 12. kolejkach Wybrzeże miało 12 punktów (3. miejsce w tabeli), a KPR Legionowo 11 (4. miejsce). Tak więc obie ekipy miały o co walczyć.

Po pierwszych dziesięciu minutach, które były wyrównane zarysowała się przewaga gospodarzy. Gdańszczanie grali dobrze i z każdą kolejną minutą odskakiwali KPR-owi i po pierwszej połowie prowadzili 13:8.

Zawodnicy duetu trenerskiego Damian Wleklak - Marcin Lijewski po przerwie kontrolowali przebieg meczu. Nie pozwolili oni przyjezdnym dojść do głosu i wygrali 26:20.

Dla Wybrzeża była to wygrana po dwóch porażkach z rzędu. Z kolei KPR schodzi z parkietu już piąty raz z rzędu pokonany. To był również trzeci kolejny mecz bez zwycięstw Legionowo od kiedy drużynę ponownie przejął Robert Lis.

Wybrzeże Gdańsk - KPR Legionowo 26:20 (13:8)