2019-02-02 20:16:00

Odrodzenie Energi MKS-u! Kaliszanie wygrali w Lubinie

Udanie swoją przygodę z Energą MKS zaczyna Patrik Liliestrand. Kaliszanie wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:22.

Zimą w Enerdze MKS-ie doszło do zmiany trenera. Za zespołem z Kalisza nieudana jesień. Jednak po pierwszych meczach nowego szkoleniowca widać zmianę w grze rewelacji poprzedniego sezonu. W środę kaliszanie przegrali z Azotami, ale po wyrównanym i zaciętym meczu. Drużyna ta dobrze radziła sobie w Pucharze Polski, wyeliminowała NMC Górnika Zabrze i awansowała do półfinału.

Pojedynek w Lubinie przed przerwą był zacięty i goście prowadzili tylko jedną bramką. Po przerwie Energa MKS zbudowała sobie większą przewagę i wywalczyła cenne punkty.

Kapitalne spotkanie rozgrał bramkarz kaliszan - Łukasz Zakreta, który miał 42 procent skuteczności i odbił piętnaście rzutów. Błysnął także zdobywca ośmiu bramek Marek Szpera. Z kolei skrzydłowy Energi MKS-u, Michał Drej zanotował sześć goli i miał sto procent skuteczności.

Energa MKS nadal zajmuje jedenaste miejsce w tabeli, ale dała jasny sygnał, że będzie chciała włączyć się do walki o pierwszą ósemkę.

Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 22:28 (11:12)