2019-02-02 20:25:00

Orlen Wisła lepsza od Chrobrego! Punkty zostają w Płocku

Nie było niespodzianki w Płocku. Chrobry Głogów musiał uznać wyższość wicemistrzów Polski, którzy zwyciężyli 29:21.

Orlen Wisła w sobotę po raz pierwszy zagrała przed własną publicznością. Wynik spotkania otworzył Michał Daszek. Chrobry od pierwszych minut miał problemy z pokonaniem defensywy rywali. Na początku słabo wyglądało skuteczność płocczan, którzy nie wykorzystali szans na zbudowanie przewagi. W 7. minucie głogowianie wygrywali 3:2.

Goście postawili się wicemistrzom Polski, ale po serii czterech bramek z rzędu po stronie gospodarzy musieli gonić wynik. W 20. minucie "Nafciarze" prowadzili 13:8, z czego aż jedenaście oczek zdobyli z kontrataków. Głogowianie nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali, którzy systematycznie powiększali prowadzenie. Po pierwszej połowie przyjezdni przegrywali 11:18.

W drugiej części spotkania obie drużyny popełniły serię błędów. Znów Orlen Wisła miała problemy w ataku pozycyjnym, ale zbudowana wcześniej różnica bramkowa dawała pewien komfort.

Głogowianie walczyli do samego końca, ale nie dali rady już odwrócić losów meczu. Ze zwycięstwa i kompletu punktów może cieszyć się Orlen Wisła, na pewno w następnych spotkaniach nie może pozwolić sobie na taką ilość błędów.

Orlen Wisła PłockChrobry Głogów 29:21 (18:11)