REKLAMA

II liga gr. 2: Podsumowanie 14. kolejki

Autor: Ewa Basak, 01-02-2019, 10:00

Za nami 14. kolejka II ligi w grupie 2. W tej serii emocji nie brakowało, o  zwycięstwie w jednym z meczów musiały zadecydować rzuty karne, wyrównane mecze rozegrano w Iławie i Gdańsku.

Zawodnicy Sambor Latocha Agropom Gniew i KPR-u Gryfino  zapewnili kibicom wiele sportowych emocji. Od samego początku spotkanie było wyrównane i po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała remis 24:24. O zwycięstwie zadecydowały karne, w których lepsza ostatecznie okazała się ekipa gości. - Mecz stał na wysokim poziomie, zaskoczony byłem grą drużyny z Gniewu, która widać było poczyniła postępy i na pewno się wzmocniła na drugą rundę dobrymi graczami. Wynik remisowy, 100-procentowego zadowolenia nie daje, ale cieszy mnie fakt że moi chłopcy pokazali charakter i w ostatnich 5 minutach doszli do remisu, a rzuty karne które zadecydowały o wygranym meczu wykonywali ze 100% skutecznością, 5 na 5. Na wyróżnienie z mojej strony zasługuje dwóch graczy - Lucjan Galus – który rzuca bramki jak maszyna, praktycznie z każdej pozycji oraz nasz nowy nabytek Przemysław Tołyż – zagrał perfekcyjnie w obronie, tak jak działacze mnie zapewniali tak też widać było jego przewagę w grze obronnej – sprowadzenie Przemka naprawdę było dobrym ruchem ze strony zarządu – komentował po spotkaniu zadowolony trener, Arkadiusz Augustyniak.

REKLAMA

Wiceliderzy tabeli rozbili na wyjeździe KS Szczypiorniak Gniezno, wygrywając 27:19. Co powiedział po przegranym spotkaniu szkoleniowiec Kamil Hanuszczak? – To dla nas zimny prysznic. Przebieg spotkania aż tak nie odzwierciedlał wyniku. Tytani Wejherowo sukcesywnie budowali swoją przewagę. My próbowaliśmy do nich dojść, wprowadzając różne ustawienia czy to w ataku, czy w obronie. Czasami to się udawało, w którymś momencie udało się nawet dojść na trzy bramki. Brak konsekwencji w naszym działaniu spowodował, że jest taki, a nie inny wynik. Sam rezultat jest mało ważny, choć liczy się przegrana. Chodzi o styl gry. To nie jest to, co potrafią. Wiem, na co ich stać. Nie tak powinien wyglądać ten mecz. Wydaje mi się, że w tym meczu chłopacy nie pokazali nawet 1/4 swoich umiejętności. Graliśmy za bardzo indywidualnie, za mało zespołowo. Tak to wyglądało. Jak nasza machina ruszy, to coś z tego będzie. Nie pokazaliśmy na co nas stać. 

I dodał na koniec: Na pewno będą analizował ten mecz na chłodno. Jeśli coś nie zagrało, to na pewno jest to moja wina. Ja przygotowuję zespół do całej ligi i każdego meczu. Muszę wziąć to na klatę i przygotować zespół na kolejne spotkania. 

Wyrównany mecz mogliśmy oglądać w Iławie, gdzie gospodarze walczyli z MLKS-em. Przyjezdni nie odpuszczali do samego końca, ale ostatecznie nie udało im się odrobić straty i ulegli 24:26.  Zacięte starcie było także w Gdańsku oraz Toruniu. W obu spotkaniach górą bylin goście. 

Wyniki 14. kolejki::

Sambor Latocha Agropom GniewKPR Gryfino 24:24 (11:13), po karnych 3:5

SMS ZPRP II Gdańsk - MKS Grudziądz 28:31 (13:12)

AZS UMK ToruńUKS Szczypiorniak Olsztyn 23:27 (12:15)

MKS MOSiR KętrzynMKS Brodnica 28:36 (14:18)

KS Szczypiorniak Gniezno - Tytani Wejherowo 19:27 (7:12)

KU AZS UKW Bydgoszcz - USAR Kwidzyn 23:43 (12:23)

ITS Jeziorak Iława - MLKS Borowiak Czersk 26:24 (15:12)

wypowiedzi: sportowegniezno.pl, KPR Gryfino

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: II liga,