REKLAMA

Hit transferowy na ławce trenerskiej! Ljubomir Vranjes poprowadził rywala VIVE

Autor: Wojciech Staniec, 31-01-2019, 16:05

Ljubomir Vranjes wraca do pracy trenerskiej! Szkoleniowiec, uważany za jednego z najlepszych w Europie poprowadzi mistrza Szwecji, IFK Krstianstad.

Nowym trenerem mistrza Szwecji, IFK Kristianstad będzie Ljubomir Vranjes. Umowa została podpisana do 2022 roku. Zastąpi on na tym stanowisku Olę Lindgrena.

REKLAMA

Vranjes przez ponad rok prowadził Telekom Veszprem, ale jesienią z powodu słabych wyników stracił pracę. Zespół pod jego wodzą zawodził w Lidze Mistrzów oraz stracił mistrzostwo Węgier. W ekipie "Madziarów" zastąpił go David Davis. Vranjes wcześniej prowadził SG Flensburg-Handewitt.

Teraz Vranjes wraca do pracy. Formalnie 11 marca rozpocznie się jego misja w IFK Kristianstad. Zespół ten jest rywalem PGE VIVE w Lidze Mistrzów. Kielczanie zagrają z nim 9 lutego. 

- Ten ruch pokazuje, że przeszliśmy długą drogę, jeśli chodzi o wizerunek klubu. Teraz chcemy rozwijać klub jeszcze mocniej i spróbować podnieść poziom. Chcemy rywalizować z najlepszymi, i to jest realne, bo mamy trenera, który nie będzie chciał być średniakiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy walkę o jego podpis z innymi mocnymi klubami. Oprócz bycia trenerem Ljubo będzie skupiał się na rozwoju talentów, które mamy w klubie - powiedział Jesper Larsson, dyrektor sportowy IFK.

źródło i fot. ifkkristianstad.se

REKLAMA

Dodaj komentarz