2019-01-30 20:00:00

Wyjazdowe przełamanie Azotów! Puławianie wygrali w Kaliszu

Azoty w końcu wygrały na wyjeździe po czterech miesiącach. Puławianie ograli na wyjeździe Energę MKS Kalisz 25:24.

To spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Obie drużyny jesienią rozczarowywały. Jednak i tak znajdowały się na zupełnie innych biegunach. Wiosną Azoty mają walczyć o medale, a dla Energi MKS-u dużym sukcesem będzie wejście do samej ósemki.

W przerwie w Kaliszu doszło do zmiany trenera i trener Patrik Liljestrand miał okazję pierwszy raz prowadzić swój nowy zespół w PGNiG Superlidze. Wcześniej w Pucharze Polski jego zespół sprawił sporą niespodziankę i pokonał NMC Górnika Zabrze.

Początek spotkania w Kaliszu był wyrównany. Gra była bardzo wyrównana i nikomu nie udawało się zbudować większej przewagi. Na przerwę Azoty schodziły prowadząc jedną bramką. Po przerwie goście odskoczyli na trzy bramki i taką różnicą prowadzili 180 sekund przed końcem.

Jednak gospodarze nie odpuścili! Rzucili dwie bramki, a później stanęli przed szansą na doprowadzenie do remisu. O czas poprosił trener Liljestrand. Jego podopiecznym nie udało się zdobyć gola na wagę rzutów karnych. Trzy punkty pojechały do Puław.

Tym samym Azoty przełamały się i wygrały na wyjeździe pierwszy mecz od 29 września 2018.

Energa MKS Kalisz - Azoty Puławy 24:25 (12:12)