2019-01-30 20:02:00

Znakomity Adam Malcher! Gwardia pokonuje szczecinian

Opolanie drugi raz w tym miesiącu pokonali ekipę ze Szczecina. Ostatnio w ramach 1/16 finału Pucharu Polski, a w środę w 15. serii PGNiG Superligi.

Wynik spotkania otworzył Mateusz Jankowski, ale błyskawicznie trafieniem odpowiedział Paweł Krupa. Od początku meczu w bramce kapitalnie spisywał się Adam Malcher, dzięki czemu opolanie mogli skupić się na budowaniu przewagi. W 11. minucie Gwardia wygrywała 6:3. Szczecinianie nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy.

Trener "Portowców" postanowił wziąć czas, po którym zawodnicy konsekwentnie  odrabiali straty. W 25. minucie po trafieniu Mateusza Zaremby tablica wyników pokazywała 13:10 dla Gwardii. Ale nie trwało to długo, ponieważ po chwili znów spadła skuteczność gości, a rywale powiększali przewagę. Ostatecznie po pierwszej połowie podopieczni Rafała Kuptela wygrywali 17:11.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Szczecinianie popełniali serię błędów w ataku, a na koncie Gwardii zapisywały się kolejne bramki. Dopiero w 37. minucie Sandra SPA rzuciła pierwsze oczko po zmianie stron (19:12). Chwilę później kontuzji doznał Arkadiusz Bosy, który musiał opuścić boisko.

Adam Malcher do końca spotkania utrzymywał wysoką skuteczność w bramce. Szczecinianie walczyli do samego końca, ale nie zdołali odwrócić losów meczu i przegrali 22:28.

Gwardia Opole - Sandra SPA Pogoń Szczecin 28:22 (17:11)