REKLAMA

PSG ma następcę Gensheimera. 40-letnia legenda w mistrzu Francji

Autor: Wojciech Staniec, 30-01-2019, 16:24

Sypnęło hitami transferowymi! W czwartek dwa czołowe kluby Europy ogłosiły podpisanie umów z zawodnikami na lewe skrzydło. Gudjon Valur Sigurdsson od nowego sezonu będzie grał w PSG.

W czwartek Rhein-Neckar Loewen ogłosiło pozyskanie Uwe Gensheimera. Niemiecki skrzydłowy gra obecnie w PSG, a jego miejsce na lewym skrzydle zajmie... właśnie Gudjon Valur Sigurdsson, który teraz występuje w "Lwach".

REKLAMA

Islandczyk w tym roku będzie obchodził czterdzieste urodziny, jednak nadal imponuje świetną formą i umiejętnościami. Generalnie omijają go kontuzje, choć ostatnio z powodu urazu opuścił mistrzostwa świata.  Była to pierwsza taka sytuacja od dawna, gdy Islandia pojechała na wielki turniej bez Sigurdssona.

Skrzydłowy ma bogatą karierę. Grał w największych klubach świata - THW Kiel, czy FC Barcelonie. Teraz przynajmniej przez dwanaście miesięcy będzie bronił barw PSG. Jego umowa z klubem z Paryża wejdzie w życie 1 lipca 2019 roku i będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020.

- To dla mnie wspaniały dzień. Zdecydowałem się dołączyć do PSG, który w ostatnich latach jest jednym z najlepszych klubów w Europie. Nie mogę się doczekać poznania tego klubu, spotkania z kolegami z drużyny i rozpoczęcia nowego etapu w mojej karierze. Mam ambicję zdobyć jak najwiecej trofeów - powiedział Gudjon Valur Sigurdsson.

źródło i fot. psg.fr

REKLAMA

Dodaj komentarz