2019-01-23 22:00:00
Michał Szpulak

MŚ 2019: Niemcy wygrywają z Mistrzami Europy! W półfinale zagrają z Norwegią

Reprezentacja Niemiec w swoim ostatnim meczu pokonała Mistrzów Europy Hiszpanię. Drużyna Cristiana Prokopa szykuje się na półfinał, w którym zagra z Norwegią.

Starcia "Die Mannschaft" z 'La Roją" zawsze obfitowały w wielkie emocje i prestiż. Ostatni pojedynek między tymi zespołami miał miejsce podczas ME 2018 w Chorwacji, kiedy w fazie zasadniczej Hiszpania pokonała Niemcy 31:27 i otworzyła sobie drogę do późniejszego złota. Na euro w Polsce w finale górą byli Niemcy, którzy pokonali wówczas drużynę Manolo Cadenasa 24:17. Teraz pewne jest jedno - Niemcy zagrają w półfinale imprezy, a Hiszpania tylko o siódme miejsce. Drużyna Jordiego Ribery to bodaj największy zawód podczas tegorocznego turnieju o Mistrzostwo świata.

Mecz dobrze rozpoczął Julen Aguinagalde, lecz chwilę potem odpowiedziała mu dwójka niemieckich myśliwców Groetzki i Gensheimer. Na 3:1 Niemcy wyszli w szóstej minucie, kiedy to bramkę zdobył Paul Drux. Szybko po tym wyrównał Ferran Sole i było 3:3. Gra toczyła się niesamowicie szybko, a bramka goniła bramkę. Na rzuty Aguinagalde odpowiadał Wiencek, trafiał Sole, to i Gensheimer nie zostawał dłużny. Hiszpanie nie wyglądali na drużynę, która nie ma już o co grać, a wręcz przeciwnie. Przy dwudziestotysięcznej publiczności na Lanxess Arenie cały czas dotrzymywali Niemcom kroku. Mecz był bardzo statyczny, bo przez prawie 20 minut gra toczyła się na zasadzie gol za gol - Niemcy prowadzili, Hiszpania wyrównywała. Po zaciętej i niezwykle ofensywnej pierwszej części meczu Niemcy prowadzili z Hiszpanią 17:16.

Drugą połowę od kontry rozpoczęli Hiszpanie, a bramkę zdobył obrońca Rhein Neckar Lowen Gedeon Guardiola. Hiszpanie zaczęli się gubić w grze pozycyjnej, a Niemcy w 36. minucie w końcu wyszli na najwyższe w tym meczu prowadzenie 20:17. W 40. minucie kapitalnym rzutem z dystansu na 22:19 popisał się niemiecki defensor Finn Lemke. Chwilę później wynik meczu podwyższył 22-letni rozgrywający Tim Suton. Hiszpanie próbowali jeszcze zmienić w końcówce rezultat meczu, doszli nawet na jedną bramkę i mieli szansę na remis (rzut Morrosa obronił Heinevetter) jednak ostatecznie brązowi medaliści IO z Rio De Janeiro wygrali spotkanie. Warto zaznaczyć, że w końcówce meczu z boiska zszedł Daniel Dujshebaev i oparty o Canellasa i Morrosa zwijał się z bólu. To może być niepokojąca informacja dla mistrzów Polski.