2019-01-23 19:26:00

MŚ 2019: Norwegia nie dała szans Węgrom

Nie było niespodzianki w starciu Norwegii z Węgrami. Zawodnicy ze Skandynawii wygrali 35:26.

Norwegia walczy o wejście do półfinału. Żeby jednak znalazła się w najlepszej czwórce spełnione muszą być dwa warunki. Pierwszym z nich było zwycięstwo z Węgrami. I to udało się zrealizować.

Sam początek spotkania był jeszcze wyrównany. Cztery razy na jednobramkowym prowadzeniu byli "Madziarzy". Jednak z czasem do głosu doszli Norwegowie i konsekwetnie zaczęli budować sobie przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła trzy trafienia.

Po przerwie jednak Norwegia pokazała, że interesuje ją tylko jedno: półfinał. Szczypiorniści ze Skandynawii. W drugiej połowie prowadzili już 29:18 i stało się jasne, że zgarną dwa punkty.

Jednak Norwegowie nie są jeszcze pewni udziału w półfinale. Teraz musi być spełniony drugi warunek. Teraz muszą trzymać kciuki za to, że Szwedzi nie wygrają z Duńczykami trzema lub więcej bramkami. Remis lub triumf Danii da awans Norwegii. Początek tego spotkania o godzinie 20.30.

Norwegia - Węgry 35:26 (16:13)