2019-01-23 16:46:00

MŚ 2019: Brazylia potwierdziła wysoką formę! Islandia pokonana

Bardzo ciekawy pojedynek zobaczyli kibice oglądający starcie Brazylii z Islandią. Brazylia ostatecznie wygrała 32:29.

Spotkanie to dla Islandii nie miało już większego znaczenia, gdyż nie miała ona szans na walkę choćby o siódme miejsce w turnieju. Takie nadzieje mogła mieć Brazylia, która miała przed tym pojedynkiem na swoim koncie dwa punkty.

Brazylijczycy weszli wybornie w ten mecz. W 9. minucie wygrywali 5:0 i dopiero wtedy Islandczycy zdobyli pierwszą bramkę. Zespół z "Kraju Gejzerów" był mocno osłabiony w tym pojedynku, brakowało lidera - Arona Palmarssona. Jednak młody zespół Gudmundura Gudmundssona nie odpuszczał. Pod koniec pierwszej połowy Islandczycy zanotowali dobrą serię i doprowadzili do remisu!

Po przerwie cały czas nieznaczną przewagę mieli Brazylijczycy, a trzy razy był remis. Jednak zawodnicy z "Kraju Kawy" nie dawali sobie odebrać prowadzenia. Pod koniec meczu zbudowali sobie przewagę, która dała im dwa punkty.

Kolejne dobre spotkanie rozegrał Jose de Toledo. Rozgrywający Orlen Wisły rzucił osiem bramek. Dostał on nagrodę MVP!

Brazylia - Islandia 32:29 (15:15)