2019-01-20 19:32:00

MŚ 2019: Węgry ograły Tunezję

Pierwsze dwa punkty w fazie głównej mistrzostw wywalczyły Węgry. Madziarzy pokonali Tunezję 26:21.

Początek spotkania był wyrównany, a momentami prowadzili Tunezyjczycy. Wygrali oni nawet dwoma bramkami. Jednak im dłużej trwał mecz, tym lepiej radzili sobie Węgrzy. Ostatni raz remis był przy stanie 7:7. Od tego momentu zaczęła rosnąć przewaga "Madziarów".

stanie 7:7. Od tego momentu zaczęła rosnąć przewaga "Madziarów".

W pierwszej połowie nie była ona jeszcze tak znacząca. Jednak po przerwie Węgry spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wygrywali już siedmioma golami, ale pod koniec meczu Tunezyjczycy nieznacznie zmniejszyli straty.

W ekipie z Węgier kluczowe role rozegrali rozgrywający. Prawy - Zsolt Balogh rzucił dziewięć bramek, środkowy - Mate Lekai siedem, a lewy, Richard Bodo - cztery.

Po tym zwycięstwie Węgrzy awansowali na trzecie miejsce w grupie, jednak mają o dwa spotkania więcej niż czwarta Norwegia.

Węgry - Tunezja 26:21 (16:14)