2019-01-19 19:35:00

MŚ 2019: Koncert Szwecji! Tunezja bez szans

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu grupy I mistrzostw świata. Szwecja po świetnym meczu pokonała Tunezję 35:23.

Jednak początek spotkania nie zwiastował takiego zakończenia. Tunezyjczycy dobrze weszli w mecz i prowadzili. Nie byli jednak w stanie utrzymać szybkiego tempa, w pewnym momencie prowadzili 8:7 i wtedy zaczął się koncert Szwedów. Zawodnicy ze Skandynawii w szybkim tempie zaczęli powiększać przewagę.

Na uwagę zasługuje dobre skuteczność obu ekip. Szwedzi przed przerwą rzucili 19 bramek, a aż 74 procent ich rzutów znajdowała drogę do bramki. Nieco słabszy wynik, bo 70 procent mieli Tunezyjczycy. Na wyróżnienie w tej części gry zasługuje obrotowy Szwedów - Andreas Nilsson (6/6).

Po przerwie Szwedzi dali prawdziwy koncert. Grali bezbłędnie niemal w każdym elemencie gry. Ich przewaga rosła z minuty na minutę.

Reprezentacja "Trzech Koron" nie miała problemów ze zgarnięciem dwóch punktów. To zwycięstwo sprawiło, że Szwecja w rundzie głównej jest niepokonana i ma komplet wygranych.

Tunezja - Szwecja 23:35 (14:19)