2019-01-17 19:45:00

MŚ 2019: Zwycięstwo Kataru nad Argentyną na zakończenie fazy grupowej!

Drugie zwycięstwo na mundialu odnieśli reprezentanci Kataru, którzy po wyrównanym starciu pokonali Argentynę 26:25. Żadna z tych drużyn nie awansowała dalej w turnieju.

Argentyna rozpoczęła mecz od prowadzenia 3:1, ale mocno zmotywowani rywale postawili niełatwe warunki na parkiecie. W 10. minucie Frankis Marzo wyrównał wynik spotkania. Po chwil podopieczni Manolo Cadenasa zanotowali słabszy fragment gry, który od razu wykorzystali reprezentanci Kataru.

Różnica na parkiecie powiększała się i Argentyna dość niespodziewanie musiała odrabiać stratę w postaci pięciu bramek. Katar przejmował inicjatywę na boisku. Po pierwszej połowie wygrywał 13:10.

Argentyna chciała szybko odrobić straty i w 42. minucie dogoniła rywala na 18:19, ale wtedy znów coś się zacięło ich grze. Katar budował swoją przewagę, dobrze między słupkami spisywał się 12, który nie pozował na zniwelowanie różnicy bramkowej.

Dziesięć minut przed zakończeniem meczu Katar wygrywał 24:20. Zawodnicy z Ameryki Południowej jednak cały czas nie odpuszczali i udało im się jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie lepsi o jedną bramkę (26:25) byli reprezentanci Kataru, dla których było to drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata.

MVP spotkania został wybrany Frankis Marzo, który zdobył osiem bramek.

Katar - Argentyna 26:25 (13:10)