2019-01-17 19:01:00

MŚ 2019: Tunezja wygrała z Austrią i gra dalej!

Tunezyjczycy pokonali Austrię 32:27, do przerwy prowadząc 18:14. Tym samym awansowali do kolejnej rundy.

Przed tym spotkanie sytuacja w grupie C była skomplikowana. Norwegia i Dania były pewne awansu i dwóch pierwszych miejsc. Gra toczyła się o trzecią lokatę, która dawała przepustkę do kolejnej rundy.

Tunezja, aby awansować mogła pozwolić sobie na porażkę nawet trzema bramkami. Z kolei Austria, aby awansować musiałaby wygrać różnicą jedenastu trafień. Inny wynik premiował Chile.

Sam początek spotkania należał do Austriaków, którzy prowadzili 2:0. Poźniej był jeszcze remis 3:3, ale od tego momentu Tunezyjczycy zaczęli budować sobie przewagę, która 3-4 bramek (ale w pewnym momencie prowadzili już sześcioma bramkami).

Po przerwie długo wydawało się, że Tunezja spokojnie dowiezie zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. Austriacy kwadrans przed końcem zmniejszyli stratę do dwóch bramek, a chwilę później do jednej. Tunezyjczycy nie dali sobie jednak wyrwać wygranej i ostatecznie to oni zgarnęli dwa punkty!

Austria - Tunezja 27:32 (14:18)