2019-01-17 19:35:00

MŚ 2019: Serbowie nie podołali. Pewne zwycięstwo Niemców!

Rywalizacja Niemców z Serbami elektryzowała jedynie przez pierwszy kwadrans trwania meczu. Ci drudzy po dobrych kilkunastu minutach przestali zagrażać rywalom. Faworyzowani niemieccy szczypiorniści krok po kroku budowali swoją przewagę. Udało im się zwyciężyć 31:23.

Pierwsze minuty rozgrywały się w dosyć zaciętej atmosferze. Serbowie postawili się faworyzowanym Niemcom i przez kilkanaście minut na tablicy utrzymywał się remis. W serbskiej bramce pojawił się zawodnik PGE VIVE Kielce - Vladimir Cupara. Udało mu się obronić kilka rzutów rywali. Mniej więcej po kwadransie od pierwszego gwizdka nasi zachodni sąsiedzi wyszli na prowadzenie. Dorzucili kilka trafień, dzięki czemu byli o krok dalej niż przeciwnicy. Pozwoliło im to na udanie się do szatni z względnym spokojem. Prowadzili bowiem 16:12.

Niewiele zmieniło się po zajęciu przez zawodników przeciwnych stron parkietu. Co prawda, Niemcy nie wykorzystali kilku dobrych obron kolegi z bramki i marnowali szansę na szybkie ataki, jednak udawało im się dominować. W serbskim zespole prym wiódł Nemanja Ilić, a w niemieckim - Drux i Kohlbacher. Szczypiorniści sąsiadującego z Polską kraju konsekwentnie i bez skrupułów zdobywali kolejne gole.

W 46. minucie fenomenalną podwójną obroną popisał się Vladimir Cupara. Jego koledzy z ofensywy byli jednak bezradni. Nie potrafili przeciwstawić się Niemcom. Paul Drux ujrzał czerwoną kartkę z gradacji kar. Jego absencja niezbyt zaszkodziła jednak niemieckiej reprezentacji. Pretendenci do walki o złoto zwyciężyli 31:23!

Niemcy - Serbia  31:23 (16:12)