2019-01-17 19:34:00

MŚ 2019: Islandia pokonała Macedonię i awansowała dalej!

Islandia i Macedonia zgromadziły po cztery punkty na turnieju. Czwartkowe spotkanie było decydującego i od samego początku gra była zacięta. Nerwów nie brakowało do samego końca, ale ostatecznie lepsza o dwie bramki była Islandia.

Po nieudanej akcji Macedończyków wynik spotkania rzutem do pustej bramki otworzył- Arnor Thor Gunnarsson. Od samego początku dobre obrony w bramce Islandczyków notował Bjorgvin Pall Gustavsson, a po drugiej stronie Borko Ristovski. I po jego kolejnej interwencji koledzy z drużyny w 5. minucie wyszli na prowadzenie 3:1. Goalkeeper Macedonii zaczarował bramkę, rywale nie mogli trafić do siatki z żadnej pozycji.

Po opanowaniu nerwów, w 9. minucie po trafieniu Stefana Rafn Sigurmannssona Islandczycy złapali oczko kontaktowe. Wtedy Macedonia złapała słabszy fragment gry i spadła ich skuteczność, co natychmiast wykorzystali przeciwnicy, aby odrobić straty. Żadna z drużyn do końca pierwszej połowy nie wypracowała bezpiecznej przewagi. Ostatecznie po trzydziestu minutach tablica wyników pokazywała 13:11 dla podopiecznych Raúla Gonzáleza.

Po wznowieniu gry na początku mogliśmy oglądać popis bramkarzy obu reprezentacji. W 39. minucie po trafieniu dobrze spisujące się w spotkaniu i skutecznego Arnora Thor Gunnarssona Islandia zbliżyła się na jedno oczko (16:15), a po chwili tablica wyników pokazywała już remis. Na taki rezultat o chwilę przerwy poprosił szkoleniowiec Macedonii.

Emocji nie brakowało do samego końca. Macedonia jednak nie zdołała odwrócić losów meczów i ze zwycięstwa, a jednocześnie awansu mogła cieszyć się ekipa Islandii.

MVP spotkania został wybrany Arnor Thor Gunnarsson - autor 10 bramek.

Macedonia - Islandia 22:24 (13:11)