2019-01-17 17:02:00

MŚ 2019: Zwycięstwo Bahrajnu. Pech Japonii

Pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach świata Bahrajnu, który pokonał Japonię 23:22.

Obie te drużyny przystępowały do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym i bez szans na awans do drugiej rundy. Jego stawką był więc głównie prestiż oraz walka o wyższe miejsce w Pucharze Prezydenta.

Pierwsza połowa była bardzo zacięta i wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż jedną bramkę, a wynik wciąż oscylował wokół remisu.

Po przerwie lepiej radziła sobie Japonia, która powoli, ale zaczęła budować sobie przewagę i w pewnym momencie prowadziła już trzema bramkami. Gdy pod koniec spotkania Japończycy rzucili na 22:20 mogło się wydawać niemal pewne, że to oni zgarną dwa punkty. Jednak tak się nie stało! Bahrajn rzucił trzy bramki z rzędu i cieszył się z wygranej!

Co ciekawe dla Bahrajnu było to pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu od stanu 8:7.

Bahrajn - Japonia 23:22 (10:9)