2019-01-17 16:55:00

MŚ 2019: Cenne zwycięstwo Brazylii

Z trzeciego zwycięstwa na mistrzostwach mogli się cieszyć Brazylijczycy, którzy pokonali Koreę 35:26.

Tym samym Brazylijczycy zrównali się punktami z Niemcami, którzy mają jednak do rozegrania mecz z Serbią. Teoretycznie tyle samo oczek co Brazylia może mieć też Rosja, ale musiałaby pokonać wieczorem Francję, co się wydaje mało prawdopodobne. Rosjanie jednak przegrali w meczu bezpośrednim z Brazylią.

Dla Korei była to piąta porażka w fazie grupowej i zawodnicy z Azji kończą ją z zerowym dorobkiem punktowym.

Sam mecz nie miał większej historii. Na samym początku Koreańczycy prowadzili 1:0, następnie był remis 1:1. Ostatni korzystny dla Korei wynik to 5:5. Od tego momentu rosła przewaga Brazylii i już po pierwszej połowie wynosiła osiem bramek.

Po przerwie Brazylijczycy właściwie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ich przewaga była cały czas bezpieczna, a Korea nie była w stanie zagrozić rozpędzonej Brazylii.

Brazylijczycy w tym spotkaniu błysnęli skutecznością i aż 73 procent ich rzutów okazywała się skuteczna.

Zawodnik Orlen Wisły Płock Jose de Toledo zakończył mecz z dwoma trafieniami (na trzy próby).

Brazylia - Korea 35:26 (18:10)