2019-01-17 17:00:00
Patryk Dziadura

MŚ 2019: Awans Egiptu. Bezproblemowy triumf nad Angolą

Egipcjanie od pierwszych minut nie dali sobie odebrać szansy na pewne zwycięstwo. Faraonowie bez większych kłopotów rozbroili angolską obronę i już teraz mogą świętować najlepszy wynik od Mistrzostw Świata we Francji w 2001 roku.

Cztery gole Yehii Elderaa i trzy Mohammada Sanada dały wyraźną przewagę Egipcjanom, którzy po trzynastu minutach wypracowali przewagę sześciu bramek (10:4). To była różnica klas - brązowi medaliści Mistrzostw Afryki nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Gracze rodem z kraju Faraonów zdobywali bramki z każdej pozycji, zaś w obronie wystarczyło zagęścić środek pola, by skutecznie utrudniać ataki Angolczyków. W ten sposób podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca, Davida Davisa, byli o krok od awansu do drugiej fazy grupowej.

Po przerwie gospodarze następnych Mistrzostw Świata kontrolowali wynik, który wahał się pomiędzy sześcioma a ośmioma bramkami różnicy. W 48. minucie czerwoną kartkę z gradacji otrzymał Rome Hebo, a tablica wyświetlała rezultat 28:21. Angolczykom udało się na chwilę przełamać dystans do przeciwnika na stan 30:26, ale Egipt zbyt konsekwentnie pracował na swój sukces i utrzymał bezpieczną różnicę. Najlepszym strzelcem był lewy rozgrywający, Yehia Elderaa, zdobywca ośmiu bramek.

Egipt - Angola 33:28 (19:12)