2019-01-16 19:30:00

MŚ 2019: Emocje w Kopenhadze! Egipt remisuje z Węgrami

Niezwykle emocjonująco rozgrywało się spotkanie Węgrów i Egipcjan. Żadna z drużyn nie pozwoliła drugiej na zbudowanie większego prowadzenia, a rezultat był nieznany do ostatniej sekundy. Ostatecznie Egipt zremisował z Węgrami!

Początek rywalizacji nie był zaskakujący. Zgodnie z przypuszczaniami Węgrzy wyszli na prowadzenie 5:3 i przez kilkanaście minut udawało im się bronić dobrego rezultatu. A nie było to łatwe. Zawodnicy z Egiptu nie pozwalali rywalom na zbyt wysoką przewagę. Konstruowali akcje mogące wpaść w oko i wciąż zagrażali Węgrom. W 20. minucie bramkarz Egiptu obronił rzut ze skrzydła, po którym podyktowany był karny. Próba z siódmego metra też padła jego łupem.

Węgierski selekcjoner zdecydował się na naradę ze swoim zespołem. Zaniepokoił go rezultat 11:10 na korzyść jego podopiecznych. Krótka przerwa na niewiele się zdała. W 23. minucie Węgrzy stracili piłkę w ataku. Chwilę później Egipcjanie wyrównali wynik, a potem doprowadzili do przewagi 14:11. Świetnie spisywał się bramkarz z Egiptu - Eltayar. Madziarzy nie potrafili wstrzelić się pomiędzy jego słupki. Ostatecznie węgierscy zawodnicy zanotowali bardzo dobrą końcówkę pierwszej połowy i doprowadzili do remisu 14:14.

Po zmianie stron Egipcjanie nie odpuszczali. Zdobyli cztery trafienia z rzędu i znów wywołali niepokój w węgierskich szeregach. Z afrykańskim golkiperem przegrywał nawet doświadczony Laszlo Nagy. Na dwanaście minut przed końcem spotkania Węgrzy doprowadzili do wyrównania, a zaraz potem zaczęli prowadzić. Egipt nie wystraszył się rywali i odpowiadał bramką na każdą ich akcję. Emocje utrzymywały się do samego końca i ostatecznie mecz zakończył się remisem!

Węgry - Egipt  30:30 (14:14)