2019-01-16 19:27:00

MŚ 2019: Bezproblemowe zwycięstwo Chorwacji!

Reprezentacja Chorwacji bez najmniejszych trudności pokonała ekipę z Bahrajnu. Chorwaci zbudowali sobie przewagę, której konsekwentnie bronili. Udało im się zwyciężyć aż 32:20.

Pierwsze minuty należały do Chorwatów, którzy bez problemu wyszli na prowadzenie. Zawodnicy z Bahrajnu nie radzili sobie z chorwacką wysuniętą defensywą. Ich bolączką było także to, że nie udawało im się wykorzystywać nadarzających się okazji. Kontrataki wy ich wykonaniu nie należały do wzorowych. Bahrajńczycy męczyli się w ofensywie, choć jedna z ich akcji była warta zapamiętania. W 11. minucie popisali się wrzutką, czym zaskoczyli zarówno rywali, jak i kibiców. Bałkańscy szczypiorniści gładko wtapiali się w obronę przeciwników. Poskutkowało to pokaźnym prowadzeniem po pierwszej połowie - 19:9.

Po zmianie stron parkietu gracze z Bahrajnu zanotowali serię trzech bramek z rzędu, co zdenerwowało trenera Chorwacji. Postanowił poprosić o krótką rozmowę ze swoimi podopiecznymi, pomimo że wysoko prowadzili. Ostatecznie chorwaccy szczypiorniści odnieśli wysokie zwycięstwo.

W spotkaniu tym można było podziwiać obecnego rozgrywającego PGE VIVE Kielce - Lukę Cindricia, który zdobył jedną bramkę. Najskuteczniejszym graczem był natomiast były skrzydłowy kielczan Manuel Strlek. Zapisał on na swoim koncie aż 11 trafień.

Chorwacja Bahrajn  32:20 (19:9)