2019-01-15 22:15:00
Patryk Dziadura

MŚ 2019: Dania przełamała austriacki opór i melduje się w drugiej rundzie

Mimo rewelacyjnego początku Austriaków, Duńczycy szybko zniwelowali swoje błędy z pierwszych minut spotkania i wysoko wygrali, awansując do drugiej rundy Mistrzostw Świata.

Szczęśliwie zaczęli Austriacy, bowiem Skandynawowie nie wykorzystywali wielu prób, gubili piłki, a Kristian Pilipović raz po raz parował duńskie rzuty, co przełożyło się na prowadzenie 5:2. W ciągu kwadransa Duńczycy aż czterokrotnie obijali obramowanie bramki. Austriaccy szczypiorniści nawet przez chwilę nie myśleli o tym, aby o awans walczyć w meczu o wszystko z Tunezją i podwyższyli nawet do stanu 7:3. Wtedy nastąpiła reakcja podopiecznych Nikolaja Jacobsena, którzy odrobili pięć goli w sześć minut i 25. minucie dzieląca zespoły strata stała się historią (8:8). Duńscy zawodnicy praktycznie w indywidualnych akcjach wypracowywali sobie łatwe okazje, które zaprocentowały prowadzeniem 8:11 po syrenie kończącej pierwszą połowę.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Gospodarze turnieju szybkimi podaniami stwarzali sobie okazje, a Niklas Landin przechodził samego siebie doprowadzając islandzkiego szkoleniowca, Patrekura Johannessona, do wrzenia - w ten sposób utrzymywała się różnica pięciu bramek. W 40. minucie Duńczycy wrzucili wyższy bieg raz po raz zwiększając przewagę i nie dali przeciwnikom żadnych złudzeń na korzystny rezultat w meczu. Obok Landina najlepiej zaprezentował się Rasmus Lauge Schmidt, który wykorzystał wszystkie sześć rzutów.

Austria - Dania 17:28 (8:11)