2019-01-15 17:00:00

MŚ 2019: Kolejny dobry mecz Jose de Toledo, czerwony Dibirov! Brazylia lepsza od Rosji

Kolejny dobry mecz reprezentacji Brazylii na mundialu! Tym razem zmierzyła się ona z Rosją i wygrała 25:23.

Brazylijczycy od samego początku prowadzili i grali dobrze. Szczególnie mogła się podobać ich ciekawa i kombinacyjna gra w ataku. Rosjanie mieli z tym problemy, dodatkowo mieli spore kłopoty ze skutecznością. Niemiłosiernie wygwizdywany przez kibiców zgromadzonych w hali w Berlinie Dmytry Zhytnikov (były zawodnik Orlen Wisły Płock) w pierwszej połowie zdobył ledwie trzy bramki na siedem prób. "Sborna" przed przerwą miała skuteczność na poziomie 48 procent. Brazylia zasłużenie prowadziła pięcioma trafieniami.

Drugą połowę Rosjanie zaczęli od agresywnej, wysuniętej obrony. Brazylijczycy lekko się zacięli i pierwszą bramkę po wznowieniu gry zdobyli dopiero w 35. minucie. Jednak ich gra się posypała, "Sborna" zaczęła odrabiać straty i w końcu po kwadransie doprowadziła do remisu 19:19, to był pierwszy korzystny wynik dla niej od stanu 0:0. Chwilę później Rosjanie mieli okazję, aby wyjść na prowadzenie. Jednak nie udało im się to. Te wydarzenia mocno podziałały na Brazylijczyków, którzy znów zaczęli grać jak w pierwszej połowie.

W 54. minucie czerwoną kartkę za odpechniqcie Casara Augusto (bramkarz Brazylii) czerwoną kartką ukarany został Timur Dibirov.

Samą końcówkę Rosjanie bronili na zasadzie każdy swego, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczu. I ostatecznie to Brazylia cieszyła się z dwóch punktów.

Kolejne dobre spotkanie rozegrał Jose de Toledo. Zawodnik Orlen Wisły Płock rzucił pięć bramek.

Rosja - Brazylia 23:25 (10:15)