2019-01-14 22:15:00
Michał Szpulak

MŚ 2019: Wyluzowani Duńczycy lepsi od Arabii Saudyjskiej

Duńczycy pewnie pokonali Arabię Saudyjską w swoim trzecim meczu mundialu. Tym samym na spółkę z Norwegami okupują pozycję lidera tabeli grupy C.

Nieoczekiwanie w Jyske Bank Boxen drużyna prowadzona przez Borisa Denicia postawiła na początku trudne warunki mistrzom olimpijskim z Rio de Janeiro. Gra bramka za bramkę trwała do 9 minuty, kiedy to Mads Mensah Larsen rzutem z dystansu wyprowadził zawodników z Półwyspu Jutlandzkiego na prowadzenie 5:3.  Co ciekawe od początku nie oglądaliśmy największych duńskich gwiazd - Mikkela Hansena, Rasmusa Lauge, Niclasa Landina czy Caspera Mortensena. Świadczy to oczywiście o świadomości drużyny Nikolaja Jacobsena z jakim rywalem się mierzą, jednak Rasmus Lauge i Mikkel Hansen w końcu pojawili się na parkiecie. W pierwszej części dobrze spisywali się Nikolaj Oris Nielsen i Magnus Landin. Po stronie Saudyjczyków nie było wyróżniającego się gracza, jednak swoje grosze dołożył lewy rozgrywający Abbas Al Saffar.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramek Saudyjczyków (Mahdi Alsalem i Mojtaba Alsalem). Odpowiedział jednak Magnus Landin i na tablicy mieliśmy wynik 18:13 dla Danii. W bramce za Jannika Greena pojawił się także Niklas Landin. W 35. minucie było już jednak 18:16! Duńczycy grali ospale, wolno i niedokładnie w ataku, co wykorzystywali skazywani na porażkę Azjaci. Piłki zaczął odbijać Landin, Duńczycy zabijali Saudyjczyków błyskawicznymi kontrami i wszystko wskazywało na to, że mecz mają już pod kontrolą (25:17). Tak się też stało, bo Duńczycy zaczęli tylko powiększać wynik nad zrezygnowanymi rywalami.

Po stronie duńskiej dobre zawody rozegrali Magnus Landin (7/8), Anders Zachariassen (5/6), Johan Hansen (4/7) i Nikolaj Oris Nielsen (5/8). W ekipie Arabii Saudyjskiej wyróżniał się natomiast Mojtaba Alsalem (4/10) i Fahad Alfarhan (3/5).