2019-01-14 21:57:00

MŚ 2019: Dominacja Szwedów. Angola z pokaźną przegraną

Starcie Angoli ze Szwecją było wyrównane tylko przez kilka pierwszych minut. Szwedzi szybko uciekli rywalom i zbudowali sobie pokaźną przewagę. Po pierwszej połowie prowadzili 19:14, natomiast po ostatnim gwizdku na tablicy widniał wynik 37:19.

W pierwszych minutach rywalizacji obie drużyny utrzymywały się na podobnym poziomie. Wynik oscylował w granicach remisu. Później Szwedzi zaczęli uciekać rywalom. Boiskowe wydarzenia były bardzo dynamiczne. Skandynawowie ani na chwilę nie oddali uzyskanego prowadzenia, choć Angola uniemożliwiała im zbudowanie pokaźnej przewagi. Udało im się to dopiero w końcowej fazie pierwszej odsłony. Zespoły schodziły na przerwę przy rezultacie 19:14 na korzyść Szwecji.

Drugie trzydzieści minut zostało już praktycznie zdominowane przez skutecznego Ekberga i spółkę. Angola zdołała zdobyć tylko dwie bramki w ciągu dwudziestu minut, a tymczasem dorobek ich przeciwników wzrastał w zastraszającym tempie. Najlepszymi strzelcami Szwedów był Ekberg, Tollbring i Andersson. Wśród szeregów Angoli aż 8 trafień zanotował Hebo. Ostatecznie zwyciężyli Skandynawowie, którzy pokonali rywali 37:19.

Szwecja Angola  37:19 (19:14)