2019-01-14 21:57:00

MŚ 2019: Kolejne zwycięstwo Hiszpanów, jednak Japończycy postawili im trudne warunki

Wydawało się, że losy spotkania Hiszpanii z Japonią są jasne. Azjaci nie poddali się jednak presji gry z faworytami turnieju i postawili im trudne warunki. Po pierwszej połowie prowadzili 11:10. Ostatecznie Hiszpanie poradzili sobie z rozochoconym przeciwnikiem i zwyciężyli.

Hiszpania nie najlepiej rozpoczęła poniedziałkowy mecz. Zdobyła swoją pierwszą bramkę dopiero po ośmiu minutach od pierwszego gwizdka. Pełni werwy Japończycy nie pozwalali rywalom na wyjście na prowadzenie. Wychwycił to trener Jordi Ribera, który poprosił swoją ekipę o krótką naradę. Na niewiele się ona zdała. Azjaci notowali przechwyty, udawało im się pokonać defensywę przeciwników, a w ich bramce świetnie poczynał sobie Kai. Golkiper Japonii efektownie powstrzymał Arino przed wykończeniem kontrataku i zdobyciem drugiego trafienia dla swojej drużyny.

Zawodnicy z kraju Basków popełniali błędy w ofensywie, a obrona rywali sprawiała im niemały problem. Hiszpanom udało się wyrównać rezultat, jednak ciągle to Japończycy byli o krok bliżej wygranej. W 25. minucie wyszli nawet na dwubramkową przewagę (9:7). Nawet jeśli Azjaci z drugiej linii natrafiali na mur latynoskich rąk, piłka wędrowała na skrzydła i momentalnie lądowała w siatce.

Po zmianie stron hiszpańscy szczypiorniści wyszli na prowadzenie i odebrali Japończykom przyjemność z dominowania na parkiecie. Pomimo tego zawodnicy z Azji nie tracili zapału i konsekwentnie starali się powiększać swój dorobek. Ich najlepszym strzelcem był Tokuda (7).

W szeregach Hiszpanii najwięcej bramek zdobył Entrerrios. Alex Dujshebaev zapisał na swoim koncie 3 trafienia, a Julen Aginagalde 1.

Hiszpania - Japonia  26:22 (10:11)

Następny artykuł: MŚ 2019: Egipt ograł Argentynę!