2019-01-14 19:35:00

MŚ 2019: Nerwy w Berlinie! Niemcy remisują z Rosjanami

Emocjonujące starcie zapewnił nam pojedynek Niemców z Rosjanami. Po pierwszej połowie współgospodarze wygrywali 12:10, ale rywale walczyli do samego końca i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:22.

Rosjanie od samego początku mocno postawili się reprezentacji Niemiec. Wynik spotkania otworzył Sergei Mark Kosorotov. Rosjanie grali z wysuniętą obroną, co przynosiło pozytywne efekty. Pierwsze dwie bramki podopieczni Christiana Prokopa zdobyli po rzutach karnych. W kolejnych minutach po dobrych interwencjach Andreasa Wolffa koledzy z drużyny odrobili straty i w 8. minucie po trafieniu Uwe Gensheimera Niemcy wyszli na prowadzenie 4:3.

Kibicie zgromadzeni w hali mogli oglądać wyrównane spotkanie. Gospodarze turnieju byli w stanie wypracować najwięcej dwa oczka przewagi. Rosjanie cały czas nie odpuszczali i dzięki dobrze funkcjonującej defensywie trzymali wynik meczu. W 25. minucie po przechwycie piłki i rzutem przez całe boisko Daniil Shishkarev doprowadził do remisu. Z dobrej strony w pierwszej połowie pokazał się także bramkarz Rosji - Victor Kireev, który nie pozwalał na powiększanie różnicy bramkowej rywalom. Ostatecznie Niemcy do szatni schodzili z przewagą dwóch oczek.

Po wznowieniu gry reprezentacja Niemiec powiększyła prowadzenie na 14:11, ale rywale nie dawali za wygraną. W reprezentacji Rosji dalej świetnie spisywał się Victor Kireev, ale cały czas to rywale mieli o dwa/trzy oczka więcej. Na odrobienie strat nie pozwalał przyszły bramkarz PGE VIVE Kielce - Andreas Wolff.

W 57. minucie Rosjanie złapali oczko kontaktowe, a po chwili Dmitrii Zhitnikov wyrównał wynik spotkania 21:21. Nerwów nie brakowało do samego końca. Niemcy mieli jeszcze szansę na zwycięską bramkę z rzutu wolnego, ale nie wykorzystał jej Steffen Fath i ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 22:22.

MVP spotkania został wybrany Timur Dibirov - autor 8 bramek. Taką samą ilość oczek zanotował reprezentant Niemiec - Uwe Gensheimer

RosjaNiemcy 22:22 (10:12)