2019-01-14 16:56:00

MŚ 2019: Brazylia pokonała Serbię!

Bardzo ciekawy mecz zobaczyli kibice w Berlinie. Po zaciętym spotkaniu Brazylia pokonała Serbię 24:22.

Dla Brazylijczyków była to pierwsza wygrana w tym sezonie, jednak za nimi mecze z Niemcami oraz Francją. Z kolei Serbia ma na swoim koncie teraz jedna oczko wywalczone z Rosją (ponadto przegrała z Francją).

Przed tym meczem trener Serbów dokonał jednej zmiany w składzie. Poza kadrą na mecz znalazł się bramkarz PGE VIVE - Vladimir Cupara, którego zastąpił Dejan Milosavljev.

Tylko początek spotkania był wyrównany. Serbowie prowadzili w nim tylko dwa razy, ostatni raz 3:2. Od tego momentu rosła przewaga Brazylijczyków, którzy w pewnym momencie wygrywali już siedmioma bramkami, ale na przerwę schodzili prowadząc różnicą trzech trafień.

Po przerwie Brazylia cały czas utrzymywała przewagę, jednak nie udało się odskoczyć na więcej niż cztery trafienia. Brazylijczycy musieli się mieć cały czas na baczności. Ostatecznie wygrali 24:22.

Rozgrywający Orlen Wisły Płock Jose de Toledo rzucił w tym spotkaniu pięć bramek. Został też ukarany żółtą kartką.

Serbia - Brazylia 22:24 (11:14)