2019-01-13 22:00:00

MŚ 2019: Andreas Palicka zaczarował bramkę! Szwedzi zdominowali Argentynę

Z drugiego zwycięstwa na mistrzostwach świata mogą cieszyć się Szwedzi, którzy pokonali Argentynę 31:16. Bohaterem pojedynku został bramkarz Andreas Palicka, który zaczarował bramkę!

Słabo rozpoczęli spotkanie Argentyńczycy, którzy w pierwszym meczu na mistrzostwach zaskoczyli i zremisowali z Węgrami. W niedzielnym starciu od samego początku nie mogli poradzić sobie z defensywą rywali. Wynik meczu otworzył z rzutu karnego Jerry Tollbring. Zawodnicy Manolo Cadenasa agresywnie grali w obronie i już w drugiej minucie na ławkę kar usiadł Federico Gaston Fernandez. Sześć minut drużyna z Ameryki Południowej musiała czekać na pierwszą bramkę, a jej autorem był Santiago Alejo Baronetto.

Szwedzi odrobili lekcję i rozpracowali doskonale taktykę rywale doskonale, którzy nie mogli przebić się przez defensywę. Jednak podopieczni Kristjána Andréssona na początku nie wykorzystali okazji do budowania przewagi i tak w 10. minucie tablica wyników pokazywała remis 3:3. Reprezentanci Argentyny nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie defensywy rywali, a kiedy już to się udawało mur między słupkami postawił Andreas Palicka, który od pierwszych minut stawał się bohaterem spotkania. Szwedzi efektywnymi podaniami do skrzydeł kończyli ataki i powiększali prowadzenie. Po trzydziestu minutach wygrywali 15:10.

Drugą połowę od skutecznego ataku rozpoczęła Argentyna, a przeciwnicy pomylili się w ofensywie. Podopieczni Manolo Cadenasa stali przed okazją zmniejszenia różnicy bramkowej, ale na drugie oczko z rzędu nie pozwolił już Andreas Palicka. Goalkeeper Szwedów niesiony dopingiem kibiców, którzy licznie wypełnili halę notował kolejne kapitalne parady. W 34. minucie po rewelacyjnej obronie popisał się rzutem przez całe boisko, podwyższając wynik spotkania na 18:11.

Wicemistrzowie Europy przejęli całkowicie inicjatywę na parkiecie, a gra Argentyńczyków kompletnie się posypała. Dalej w bramce Szwecji błyszczał  Palicka, a jego koledzy z drużyny pewnie bombardowali bramkę przeciwników ( Niclas Ekberg, Linus Arnesson, Kim Andersson). W sumie w drugiej połowie Argentyna zdołała rzucić tylko sześć bramek, a rywale szesnaście.

MVP spotkania zasłużenie został wybrany Andreas Palicka.

SzwecjaArgentyna 31:16 (15:10)