2019-01-13 15:30:00
Michał Szpulak

MŚ 2019: Macedonia zgodnie z planem. Bahrajn ograny

W swoim drugim meczu turnieju i Mistrzostwo Świata reprezentacja Macedonii ograła Wicemistrzów Azji. Tm samym przynajmniej do godzin wieczornych zasiadła na pozycji lidera tabeli grupy B.

Pierwsza odsłona meczu to festiwal błędów z obu stron. Zaczęło się dobrze dla drużyny z Bałkanów, która w miarę szybko objęła prowadzenie 6:2. Mohamed Habib i Husain Alsayyad szybko sprawili jednak, że na tablicy wyników widniał wynik 6:7 dla Bahrajńczyków. Niemiłosiernie a ataku mylił się Filip Taleski, który na trzy oddane rzuty nie potrafił żadnego umieścić między słupkami bramkarza Mohammeda Abdulhusseina. Goce Georgievski (prawoskrzydłowy CSM Bukareszt) także zmarnował dwie sytuacje, przy jednej wykorzystanej. Macedończycy obudzili się dopiero pod koniec połowy, a w ich szeregach błysnęli Filip Kuzmanovski i Kirił Łazarow, wyprowadzając swoją kadrę na wynik 12:8 do przerwy.

W drugą połowę podopieczni hiszpańskiego trenera Raula Gonzaleza weszli już znacznie lepiej, wychodząc na prowadzenie 15:9. Drużyna Arona Kristjanssona nie potrafiła ju nawiązać równorzędnej walki z europejskim faworytem. W 53. minucie Filip Taleski rzutem przez całe boisko wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie 25:17, co przesądziło już o wyniku meczu.

Kirił Łazarow ośmioma bramkami udowodnił natomiast, że do samego końca będzie się liczył w walce o koronę króla strzelców. Pomagali mu Dejan Manaskov (4/5) i Filip Kuzmanovski (4/6) W ekipie z Azji najlepszym strzelcem okazał się być playmaker Hussain Alsayyad (5/12) i skrzydłowy Bilal Besham (4/4).

MVP meczu został oczywiście macedoński bombardier Kirił Łazarow.

Macedonia - Bahrajn 28:23 (12:8)