2019-01-12 20:55:00

Puchar Polski: MKS Wieluń wyeliminował Chrobrego, a Azoty II pokonały I-ligowca po karnych! Było ciekawie

W sobotę rozegrano cztery spotkania 1/16 Pucharu Polski. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, a niespodziankę sprawili zawodnicy MKS-u Wieluń, którzy pokonali Chrobrego Głogów.

Grający w I lidze MKS Wieluń wyeliminował z dalszej gry ekipę Jarosława Cieślikowskiego. Gospodarze od samego początku postawili się głogowianom, którzy po pierwszej połowie wygrywali tylko jedną bramkę. Do samego końca drużyny zagwarantowały wielkie emocje, po których ze zwycięstwa mógł cieszyć się MKS.

Jeszcze więcej nerwów zapewnili zawodnicy Azotów II Puławy i MTS-u Chrzanów. Chociaż po pierwszej części spotkania goście zbudowali sześć bramek przewagi puławianie odrobili stratę i wyrównali wynik. Po sześćdziesięciu minutach był remis i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsi ostatecznie byli gracze z województwa lubelskiego.

Zwycięstwo odniosła także drużyna Zagłębia Lubin, która pokonała Stal 28:25 oraz Piotrkowianin ograł zespoł z Leszna 26:22.