2019-01-12 21:41:00

MŚ 2019: Pokaz umiejętności Duńczyków! Tunezja uległa mistrzom olimpijskim

W spotkaniu Danii z Tunezją być może zabrakło skrajnych emocji, kibice nie mogli jednak narzekać na sobotnie widowisko. Mistrzowie olimpijscy zaprezentowali swoje atuty, na parkiecie błyszczał między innymi Mikkel Hansen. Dzięki konsekwentnej grze udało im się pokonać Tunezyjczyków 36:22.

Duńczycy bezbłędnie rozpoczęli sobotnią rywalizację. Po pięciu minutach mieli na swoim koncie 6 bramek przy zerowym rezultacie przeciwników. Trzy trafienia z rzędu zdobył Rasmus Lauge, a od pierwszego gwizdka dobrze spisywał się bramkarz Niklas Landin. Pierwszy gol dla Tunezyjczyków padł dopiero po ośmiu minutach meczu. Mikkel Hansen czarował swoimi tytanowymi, acz finezyjnymi rzutami, czego Tunezja nie była w stanie się ustrzec. W 14. minucie Rafik Basa stanął na linii siedmiu metrów, jednak jego próba została powstrzymana przez błyszczącego na boisku Landina. Golkiper Danii bez mrugnięcia okiem bronił piłki i tym samym zniechęcał rywali, o czym mogli przekonać się szczególnie lewoskrzydłowi z Tunezji.

W 28. minucie Hansen zaprezentował kibicom fenomenalny i zaskakujący rzut z biodra. Jego bramka w pełni uzewnętrzniła siłę Danii. Dużo szkód wyrządzały Tunezyjczykom kontrataki przeciwników. Podobnie było ze współpracą Duńczyków z obrotowym, która wyglądała niemalże perfekcyjnie. Ekipa z Afryki w żaden sposób nie potrafiła przeciwstawić się mistrzom Igrzysk Olimpijskich w Rio. W pierwszej połowie wśród Tunezyjczyków prym wiódł Mosbah Sanai.

Na początku drugiej połowy Tunezja stosunkowo regularnie trafiała pomiędzy duńskie słupki, jednak zaliczka rywali z wcześniejszej fazy meczu uniemożliwiła im nawiązanie walki. Ostatni kwadrans rozgrywał się już pod dyktando mistrzów olimpijskich, którzy triumfowali nad Tunezją 36:22.

Aż osiem trafień zanotował Hansen, siedem Lauge. Zawodnikiem meczu został Niklas Landin.

Dania - Tunezja 36:22 (19:10)