2019-01-12 18:55:00

MŚ 2019: Norwegia rozbiła Arabię Saudyjską

Żadnych szans nie miała w starciu z Norwegią Arabia Saudyjska. Zawodnicy ze Skandynawii od początku narzucili swój styl gry, do przerwy prowadzili dziesięcioma bramkami, a ostatecznie wygrali 40:21.

Murowany faworyt tego spotkania był jeden - Norwegia. Pojedynek ten ani przez chwilę nie był wyrównany, bo zaczął się od prowadzenia wicemistrzów świata 7:1 (wcześniej Arabia przegrywała "tylko 1:2).

W zespole z Europy dobrze wyglądał każdy element gry. W całym meczu wyprowadził on aż siedemnaście szybkich kontr, przy trzech rywali. Mało tego! Aż 77 procent rzutów Norwegów trafiało do bramki, a Arabia Saudyjska mogła się pochwalić wynikiem na poziomie 40 procent.

Co ciekawe obie połowy były niemal bliźniacze. Przed przerwą i po niej Norwegia zdobyła po dwadzieścia bramek, co w sumie dał jej czterdzieści trafień. Saudyjczycy byli nieco lepsi w drugiej odsłonie spotkania, gdyż rzucili w niej jedenaście goli, przy dziesięciu w pierwszej.

Norwegia - Arabia Saudyjska 40:21 (20:10)