2019-01-11 19:35:00

MŚ 2019: Argentyna zremisowała z Węgrami!

Drugiego dnia Mistrzostw Świata w Niemczech i Danii spotkały się ze sobą ekipy Argentyny i Węgier. W ich rywalizacji nie brakowało emocji, szczególnie w drugiej połowie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 25:25.

W obecnie trwających mistrzostwach Argentyńczycy grają pod wodzą doskonale znanego w Polsce szkoleniowca - Manolo Cadenasa. Zawodnicy z Ameryki Południowej powalczyli z Madziarami pomimo braku swojego lidera - Diego Simoneta.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli Węgrzy, którzy po kilku minutach mieli na swoim koncie pięć bramek przy zerowym rezultacie przeciwników. W szeregach Argentyny panowała niemoc strzelecka. Niebiesko-biała maszyna zaczęła rozkręcać się dopiero w 12. minucie. Argentyńczycy zbliżyli się do Węgrów na różnicę dwóch trafień, jednak Madziarzy ani przez chwilę nie stracili kontroli nad przebiegiem rywalizacji. Ostatecznie schodzili na przerwę przy węgierskim prowadzeniu 13:10.

Po powrocie na parkiet brata kontuzjowanego, więc nieobecnego na mistrzostwach Diego Simoneta, dopadł uraz. Pablo Simonet był zmuszony opuścić boisko. W 39. minucie Fernandez wykorzystał rzut z siódmego metra i dał swojej ekipie pierwsze prowadzenie w meczu. Finalnie rywalizacja zakończyła się remisem po 25.