2019-01-11 18:00:00
Michał Szpulak

MŚ 2019: Macedonia pewnie ogrywa Japonię

W pierwszym meczu grupy B Mistrzostw Świata rozgrywanych w Danii i Niemczech drużyna Raula Gonzaleza pewnie pokonała Japończyków.

Pierwsza połowa to popis trójki macedońskich gwiazdorów na czele z Kirilem Lazarovem, który rzucił aż 7 bramek! Na parkiecie umiejętnościami błysnęli również obrotowy Vardaru Skopje Stojance Stoilov oraz lewoskrzydłowy Dejan Manaskov (obaj po trzy bramki). Drużyna z Bałkanów od początku narzuciła swoje warunki gry i spokojnie utrzymywała rywala na dystans 4/5 bramek. W drużynie japońskiej pokazała się dwójka rozgrywających, prawy Jin Watanabe i lewy Hiroki Shida, rzucili łącznie sześć bramek dla drużyny ze wschodniej Azji. Do przerwy wynik meczu brzmiał 13:18 dla Macedonii.

W drugiej odsłonie podopieczni Dagura Sigurdssona starali się od początku nieco zbliżyć do rywala, jednak w miarę upływu czasu (od stanu 26:30) zaczęło im brakować sił rywale sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Kirił Lazarov ostatecznie zdobył w meczu 8 bramek i zrównał się tym samym z Duńczykiem Casperem Mortensenem w klasyfikacji strzelców. Swoje trzy grosze dorzucili Manaskov (7 bramek) i Stoilov (6 bramek). Po stronie azjatyckiej na tle całego spotkania najbardziej wyróżniał się Jin Watanabe (5 bramek) i Hiroki Shida (4 trafienia).

MVP spotkania został uznany macedoński bombardier Kiril Lazarov.

Japonia - Macedonia 29:38 (13:18)