Czas na dwumecz ze Szwajcarią! Kolejne sprawdziany formy reprezentacji Polski

Autor: Ewa Basak, 11-01-2019, 09:00

Przed "Biało – czerwonymi" kolejne sparingi. Tym razem nasza kadra zagra na wyjeździe dwumecz z reprezentacją Szwajcarii. Czy będzie zwycięstwo Polaków? 

Od czwartku trwają mistrzostwa świata, ale niestety nie możemy oglądać na tym turnieju gry naszych szczypiornistów. Po raz pierwszy od 2005 roku reprezentacja Polski nie rywalizuje na mundialu. Ale teraz "Biało – czerwonych" czekają ostatnie sprawdziany formy przed kolejnymi decydującymi meczami eliminacyjnymi do Euro 2020, dlatego też najbliższe sparingi są bardzo ważne. 

REKLAMA

Podopieczni Piotra Przybeckiego w dniach 3 – 5 stycznia rozegrali turniej w Hiszpanii, na którym przegrali dwa spotkania. Pierwszy z Białorusią 28:30, a drugi z gospodarzami 28:34, zwyciężyli z Arabią Saudyjską 28:19. Dla naszej młodej reprezentacji Polski takie turnieje są bardzo istotne w kontekście budowania i zgrywania się drużyny.

W grze Polaków nadal brakuje jakości i skuteczności w ataku. - Cały czas musimy skupić się nad atakiem pozycyjnym. Zaczynamy grać daną zagrywkę, schemat i kiedy jeden element się nie uda, gubimy się. I naprawdę gra się nam ciężko, ale cały czas pracujemy nad tym na treningach. Wałkujemy temat ataku pozycyjnego cały czas. A jeśli chodzi o pozytywy z ostatnich spotkań towarzyskich to obrona wyglądała nawet dobrze i granie siedmiu na sześciu, co wyszło praktycznie w meczu przeciwko Hiszpanom. W całym spotkaniu radziliśmy sobie z taką grą i fajnie wyglądało to z boku – mówi Arkadiusz Moryto. 

Jesienią Szwajcaria rozegrała dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Uległa Chorwacji 28:31 i pokonała Serbię 29:24. W składzie Polaków nadal będzie brakowało kluczowych zawodników - Przemysława Krajewskiego, Pawła Paczkowskiego, Adama Morawskiego, Michała Daszka i Piotra Chrapkowskiego. Czy nasza kadra odniesie zwycięstwo? 

Spotkanie Szwajcaria – Polska rozpocznie się w piątek, 11 stycznia o godzinie 16:30. 

Mecze ze Szwajcarią będzie można oglądać w Internecie. Więcej piszemy o tym TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz