2019-01-10 21:44:00

MŚ 2019: Niemoc Chile. Duńczycy rozgromili przeciwników

Duńczycy rozpoczęli turniej od rozgromienia zespołu Chile. Gospodarze mogli cieszyć się wysokim zwycięstwem w hali pełnej kibiców. Zawodnicy z Danii pokonali Chilijczyków 39:16, a po pierwszej odsłonie meczu prowadzili 22:4.

Podopieczni Nikolaja Jacobsena zainaugurowali swój udział w mistrzowskim turnieju w Kopenhadze, gdzie zmierzyli się z Chile. Główną bronią pretendentów do zdobycia złota były liczne kontrataki i dobra postawa bramkarzy. Chilijczycy, którzy byli wielką niewiadomą tych mistrzostw, ani przez moment nie stanowili przeszkody dla Duńczyków.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu Chilijczyka Estebana Salinasa, jednak już kolejne minuty były zdominowane przez Duńczyków. Gospodarze turnieju zanotowali znakomitą serię i zdobyli siedem bramek z rzędu. Cyfra 4 okazała się dla zawodników z Ameryki Południowej granicą nie do przekroczenia. Znacznie przyczynił się do tego Niklas Landin. Duński bramkarz nie pozwolił przeciwnikom na zdobycie gola przez ponad 19 minut.

Po zamianie stron Chilijczykom w końcu udało się rzucić piątą bramkę. Gospodarze ani przez chwilę nie mieli problemu z rywalami. Mecz nie był zatem zbyt emocjonujący. Pomimo tego, miejscowi kibice żywiołowo oklaskiwali każde trafienie szczypiornistów ze Skandynawii, którzy zwyciężyli 39:16.

Zawodnikiem meczu został Casper Ulrich Mortensen.

Dania Chile  39:16 (22:4)