MŚ 2019: Bezproblemowe zwycięstwo Niemców w meczu otwarcia

Autor: Wojciech Staniec, 10-01-2019, 19:55

Od mocnego uderzenia w turniej weszli pierwsi z gospodarzy - Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali w Berlinie Koreę 30:19 Po pierwszej połowie prowadzili 17:10.

Na turniej zakwalifikowała się Korea Południowa, jednak na mundialu zagrała jedna, połączana Korea. Ten inaugurujący mistrzostwa mecz miał swoją symbolikę, gdyż mało który naród wie więcej o połączeniu niż Niemcy. Spotkanie zostało rozegrane w Berlinie, czyli w mieście, w którym kiedyś znajdował się mur rozdzielający RFN i NRD. 

REKLAMA

Już na samym początku meczu sędziowie po wideoweryfikacji ukarali czerwoną kartką zawodnika Korei - Kima Dongmyunga. Zawodnicy z Azji w tym meczu prowadzili tylko raz, na samym początku 1:0. Później już na boisku dominowali Niemcy, a spotkanie nie przynosiło większych emocji.

W pewnym momencie gospodarze turnieju prowadzili już 27:13, ale wtedy Koreańczycy zdobyli trzy bramki z rzędu i zniwelowali nieznacznie straty. Nie byli jednak w stanie odmienić losów spotkania. Trener Christian Prokop dał szansę pograć wszystkim swoim zawodnikom, a ci pewne grali na inaugurację mistrzostw świata 2019.

MVP spotkania został uznany bramkarz - Andreas Wolff, który od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce.

Korea - Niemcy 19:30 (17:10)

REKLAMA

Dodaj komentarz