Tomasz Gębala blisko powrotu do gry. Liczy na niego trenera Sabate

Autor: Redakcja, 10-01-2019, 14:49

Mija właśnie osiem miesięcy od momentu, gdy kontuzji kolana doznał Tomasz Gębala. Rozgrywajacy przechodzi rehabilitację i niebawem powinien wrócić do gry.

Tomasz Gębala czuje się coraz lepiej, ale czy już się wyleczył? - Tak do końca jeszcze nie, ale jestem bardzo blisko, aby tak się stało. Cześć treningów będę już wykonywał razem z zespołem i powoli będę wdrażany w zajęcia z pełnym obciążeniem. Bardzo chciałbym być gotowy na pierwsze mecze w tym roku, ale zobaczymy, jak to się będzie układało - mówi zawodnik.

REKLAMA

Pomimo tego, że Gębala nie grał od ośmiu miesięcy i nie miał jeszcze okazji pojawić się na boisku pod wodzą trenera Xaviego Sabate, to dobrze układa mu się współpraca z hiszpańskim trenerem. 

- Po treningach często zostawałem z trenerem na 15-20 minut i ćwiczyliśmy takie podstawowe zachowania na tyle, na ile mogliśmy. Dlatego teraz mogę powiedzieć, że wchodzę w kolejny etap swojego powrotu do zespołu i powoli pracuję nad pewnym automatyzmem zachowań. Tak więc teoretycznie jestem przygotowany do gry, natomiast teraz czas na praktykę - wyjaśnia.

Rozgrywającego chwali trener Xavi Sabate, który liczy, że wiosną będzie mógł skorzystać z jego usług. - Posiada umiejętności, które chciałbym wykorzystać. Przede wszystkim dysponuje dobrym rzutem z drugiej linii, czego nam brakowało w pierwszej części sezonu. Dzięki temu będziemy mogli nieco inaczej rozwiązywać nasze ataki i tym samym zróżnicować naszą grę. Mając na uwadze dobro zespołu ważne, abyśmy mogli skorzystać z jego umiejętności. Oczywiście po tak długiej kontuzji potrzebuje trochę czasu na odzyskanie pewności siebie, dojście do formy, która pozwoli mu na skuteczną rywalizację o miejsce w składzie i na boisku. Będziemy bacznie obserwować, jak będzie wyglądała jego współpraca z kolegami podczas wspólnych treningów. Ważne dla nas jest, aby to wszystko zadziało się jak najszybciej - mówi Sabate.

Wiadomo już, że to będą ostatnie miesiące Tomasza Gębali w Płocku. Jego umowa z Orlen Wisłą wygasa 30 czerwca i jak wiadomo, nie będzie przedłużona.

źródło: sprwislaplock.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz